Každý produkt v naší nabídce má příběh – stejně tak, jako ho má celý obchod molmo

Adresa

molmo.cz
Pod Parukářkou 2760/8
Praha 3
130 00

 

IČ: 08726540
DIČ: CZ08726540

 

Kontakt

Po-Čt
9:00-18:00


9:00-17:00

So-Ne
zavřeno, nepřijaté hovory budou vyřízeny začátkem dalšího pracovního dne

 o_nas_1

Za molmo.cz stojí malý tým, který spojuje láska k designu a stejný pohled na udržitelnost i ekologii. A právě na tom, je postavena i myšlenka a vize celé značky.

 

Do České republiky chceme přinést práci designérů z celého světa. Geograficky nás však nejvíce zajímají státy, pro jejichž lokální designéry je složité dostat svoji práci za hranice vlastní země. A právě neznámí talentovaní tvůrci jsou základním kamenem molmo… ať už jsou odkudkoliv.

 

Chceme na český trh přivést designové produkty, které tu nikdo jiný nemá. Zaměřujeme se na menší značky a tvůrce z Běloruska, Ukrajiny, Portugalska, nebo třeba Maďarska, které pečlivě vybíráme na základě několika kritérií – ty jsou pro molmo velmi důležité.
 

  • Kvalita
  • Respekt k přírodě a životnímu prostředí
  • Aktuální trend
  • Udržitelnost produktů
  • Vyroba za spravedlivých podmínek

 

A musíme si prostě vzájemně sednout, v molmo totiž chceme jen to, čemu opravdu věříme. Díky tomu pak dokážeme našim zákazníkům nabídnout kvalitní originální kousky a designerům pomáháme rozšířit jejich pole působnosti. 

 

Najdete v nabídce i české výrobky?

České výrobky plně podporujeme, naše láska k designu totiž nezná hranice. Myslíme si však, že čeští designéři mají na své domácí původě velmi dobré zázemí. Proto chceme dát šanci jiným a rozšířit tak český trh o unikátní produkty, které by se k nám jinak horko těžko dostávaly. 

 

Na ekologii se nedíváme černobíle

Jednou z našich hodnot, které pevně věříme a stojíme za ní,  je respekt k životnímu prostředí a přírodě. Proto každý produkt pečlivě vybíráme právě s ohledem na tato kritéria. Ale pouhá nálepka 100% eko nám nestačí. Záleží totiž na úhlu pohledu. Vemte si příklad, kdy máme dva produkty. Jeden je 100% ekologický, ale přiveze se z jiného kontinentu. Zatímco ten druhý je vyroben z recyklovatelného plastu a putuje k nám z Běloruska. Který výrobek zanechává na životním prostředí větší stopu? Zřejmě ten první.

 

Dalším případem, kdy se díváme na ekologii trochu jinak, jsou dostupné možnosti konkrétního designéra. Udržitelnost je pro nás velmi důležitá, ale moc dobře si uvědomujeme, jak je, zejména pro začínající tvůrce, složité získat a financovat výhradně udržitelné nebo ekologické materiály. Proto chceme podat pomocnou ruku právě začínajícím tvůrcům jejichž tvorba dává smysl, jen aktuálně potřebují podpořit na cestě k produktům s minimálním dopadem na životní prostředí. 

 

Nejde jen o prodej, v molmo se snažíme posouvat hranice

V České republice je povědomí o udržitelné a pomalé módě na velmi dobré cestě. Existují však země, které si důležitost zpomalení nejen módního průmyslu tolik neuvědomují. A právě zde vidíme velkou příležitost informovat, vzdělávat a posouvat hranice jak u široké veřejnosti, tak u samotných tvůrců. 

 

My v molmo víme, že na design a módu se nelze dívat černobíle. 

A bude nám potěšením to naučit i vás.